Joanna Szawarska – szkolenia biznesowe

Moje szkolenia dla firm, eventy integracyjne i symulacje strategiczne

Nawigacja

Z bloga

Ranking Firmy Szkoleniowe

Od czasów sławnych reform Balcerowicza szczególną popularnością cieszą się programy rozwojowe – wynika z analizy portalu Kursy Techniki Sprzedaży. Nie jest tajemnicą, że kadra menedżerska o dużej wiedzy to podstawa biznesowego przedsięwzięcia. Firmy często proponują kursy z nadzorowania nad projektami, z coachingu, z motywowania zespołu albo z budowania zaangażowania.

takie określane są jako otwarte a także zamknięte. Te ostatnie organizowane są na zamówienie zainteresowanych przedsiębiorstw. Biorą w nich udział tylko kierownicy tych firm. Szkolenia otwarte, według nazwy, dostępne są dla osób interesujących się daną tematyką. Niestety, uczestnicy szkoleń otwartych muszą zazwyczaj płacić za nie własnymi pieniędzmi. Wiadomo jednak, że inwestycja w nasze kompetencje to dobrze wydane pieniądze.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych trudnią się zazwyczaj zawodowi trenerzy. Większość z nich posiada duże doświadczenie w jakiejś tematyce, np. w technikach kierowania ludźmi, w psychologii biznesu, asertywności itd. Wykładowcy powinni wykazywać nie wyłącznie dużą i gruntowną znajomość tematu, ale ponadto właściwe cechy charakteru. Przecież chodzi o to, aby informacje w stosowny sposób przekazać uczestnikom szkolenia. Pożądana jest również wiedza z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, sprawność prowadzenia prezentacji i nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Technika organizacji warsztatów biznesowych jest zazwyczaj podobna. Używane są transmisje multimedialne, praca indywidualna, zadania w grupach oraz testy. Zdarza się, że zaplanowane są także uzupełniające spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im bogatszy temat, tym bardziej przeciągające się warsztaty, zaplanowane nawet na cztery dni.

Segment szkoleń rozwija się szybko i wydaje się, że ta tendencja nie zostanie zahamowana w perspektywie kilku najbliższych lat. Bardzo cenione są ponadto eventy integracyjne połączone z warsztatami biznesowymi. Ich wielkim plusem jest nie tylko sposobność szkolenia, ale także scalenie grupy zatrudnionych.

01.10.2014. 14:59

Home · Blog · Ranking Firmy Szkoleniowe